Paletové regály do skladu

Paletové regály – obľúbená skladová technika súčasnosti

Pre výrobné a distribučné spoločnosti predstavujú sklady dôležitú súčasť ich činnosti. Materiál, ktorý spoločnosť vyrobí alebo prepraví musí byť niekde uskladnený. Práve sklady sú tým miestom, kde dochádza k skladovaniu takéhoto tovaru. Aj keď existuje viacero druhov skladov, spája ich spoločný cieľ, ktorým je zabezpečenie ochrany tovaru nielen pred poškodením, ale aj pred poveternostnými vplyvmi, krádežou či stratou. Skladové priestory sú pre výrobné, distribučné a logistické spoločnosti nevyhnutnou podmienkou ich existencie. Dôležité však je, aby bol sklad vybavený čo najlepšie.

Mať správne vybavený sklad je kľúčom k úspechu

Ak by sme nazreli do akéhokoľvek skladu v našom okolí, zistili by sme, že sklady bývajú nielen preplnené tovarom či hotovými výrobkami, ale aj rôznou skladovacou technikou. Medzi najpoužívanejšie skladovacie prostriedky v súčasnosti patria paletové regály, euro palety či vysokozdvižné vozíky. Práve spomenuté prostriedky spolu úzkou súvisia a často krát by ich nebolo možné použiť, ak by sa v sklade nenachádzal aj zvyšok zo spomenutého. Paletové regály možno charakterizovať ako kovové konštrukcie, na ktoré sa pomocou vysokozdvižných vozíkov či inej mechanickej techniky ukladajú palety na seba tak, aby dochádzalo k šetreniu priestorov. Paletové regály v sebe skrývajú viaceré klady, vďaka ktorým je fungovanie skladu efektívnejšie. Paletové regály ako systém skladovaniaOkrem toho, že šetria skladovú plochu, robia sklad aj bezpečnejším a prehľadnejším miestom. Ich nespornou výhodou je to, že umožňujú ukladanie tovaru do výšky – skladová plocha sa teda stáva maximálne využiteľnou. V prípade paletových regálov je však dôležité, aby boli skutočne bezpečné. Každá spoločnosť, ktorá má vo svojich priestoroch paletové regály by mala minimálne jeden krát za rok vykonať ich obhliadku a skutočne zvážiť, či sú bezpečné a v budúcnosti neohrozia niekoho zdravie. Ak ste si teda zadovážili nový paletový regál, nechajte si ho zmontovať odborníkom na tieto zariadenia. Určite sa neodporúča montovať paletové regály samostatne, ak s touto činnosťou nemáte žiadnu skúsenosť. Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predajom paletových regálov vám určite pri tejto činnosti podajú pomocnú ruku.

Rozmýšľate nad kúpou paletového regálu?

Zaujali vás paletové regály a chceli by ste, aby sa stali súčasťou vašej skladovej plochy? Alebo sa skladovaním tovaru či materiálu zaoberáte už niekoľko rokov, avšak túžite vymeniť staré paletové regály za nové? Ak potrebujete poradiť či dozvedieť sa viac, navštívte internetovú stránku www.bito.com.

About the Author