Laminátová podlaha a jej údržba

Kedy je vhodný čas na kladenie laminátovej podlahy?

Staviate rodinný dom a neviete, kedy je najvhodnejší čas na ukladanie podláh do holodomu? Každá podlaha je špecifická a potrebuje vhodný čas kladenia, tak isto aj laminátová podlaha má svoj najvhodnejší čas kladenia. V tomto článku vám priblížime, kedy klásť laminátovú podlahu a čo to vlastne laminátová podlaha je a prečo je dôležité aby ste pri výbere vhodnej laminátovej podlahy dbali na kvalitu jej spracovania. Investovať do kvalitnej podlahy je veľmi dôležité, pretože ak kúpite nekvalitnú podlahu, vašu investíciu budete musieť v blízkej dobe zopakovať, kvalitná laminátová podlaha je odolná, má dlhodobú životnosť a takisto aj vyzerá dobre v interiéri.

Laminátová podlaha, ide o dobrú investíciu? 

Laminátová podlaha v rodinnom dome
Investícia do laminátovej podlahy

Laminátová podlaha je vyrobená, už podľa svojho názvu, z laminátu. Podľa toho aká hrúbka laminátu sa nachádza v jednom kúsku podlahy, podľa toho viete určiť, o akú kvalitu podlahy ide. Laminátová podlaha sa vyrába v rôznych farebných prevedeniach, v rôznych imitáciách dreva a najmä je stále cenovo dostupná. Keď to tak zhrnieme, laminátová podlaha je ideálnym riešením podlahy, či už do rodinného domu alebo do bytu a zároveň ide aj o cenovo dostupné riešenie. 

Kedy je možné klásť laminátovú podlahu? 

Ak staviate rodinný dom od základov, keď bude v štádiu holodomu, je potrebné ho začať prekurovať, aby vychádzala z neho vlhkosť. Takáto vlhkosť je v rodinnom dome, ktorý sa akurát stavia prirodzená a vzniká procesom stavby rodinného domu. Zbavíte sa jej dobrým prekurovaním a odvetrávaním stavby.  Klásť laminátovú podlahu je možné až keď je minimálna vlhkosť v rozostavanom rodinnom dome. Pri bytových rekonštrukciách je to iné, tam je možné laminátovú podlahu klásť ihneď, pretože byt nemá skoro žiadnu vlhkosť pri rekonštrukcii. Laminátová podlaha má rada sucho, na čo treba dbať aj pri jej používaní a údržbe, práve preto je vhodná iba do interiéru. Nezabúdajte, že laminátová podlaha musí byť vždy vyrobená iba z kvalitných materiálov a za kvalitného technologického postupu. Aj samotná pokládka laminátovej podlahy musí byť kvalitne urobená. Ak máte záujem o kvalitnú laminátovú podlahu, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://www.at-obklad.sk/

About the Author