Betonové podlahy a ich pokládka

Betónové podlahy sú stále žiadanejšie

Vyberáte práve podlahy do svojho nového domu? V tom prípade by ste si mali urobiť malý prieskum, čo všetko trh ponúka. Jednou z noviniek vo svete bytového dizajnu sú betónové podlahy. Kým v minulosti sa využívali iba v priemyselných budovách a firmách, dnes už nie je žiadnou výnimkou, že ich nájdeme aj v domácnostiach. Aj keď majú mnohí voči nim predsudky, dnes vás presvedčíme o tom, že ich môžete zahodiť. Rovnako si povieme niečo o tom, ako betonové podlahy rekonštruovať a prečo sa využívajú v priemysle.

Betónové podlahy do domácností

Betonové podlahy v dome
Využitie betónových podláh

Myslíte si, že betón do domácnosti nepatrí? Možno zmeníte názor. V súčasnosti totiž mnohí ľudia hľadajú alternatívy ku klasickým podlahám a jednou z nich môže byť aj betón. Výrobcovia takýchto interiérových podláh dokážu podlahu z betónu vyrobiť na mieru presne podľa požiadaviek zákazníka. Získate tak unikátnu podlahu, ktorá má navyše úžasné vlastnosti. Predstavte si, že máte betónovú podlahu, ktorú nie je nutné nijako špeciálne ošetrovať. Dá sa povedať, že betónové podlahy sú bezúdržbové. Okrem toho sú mimoriadne odolné voči poškodeniu. Ak vám niečo spadne na drevenú podlahu, môžete očakávať jemné poškodenie či ryhu. Podlahe z betónu sa však nič nestane. Ak aj rokmi predsa len stratí svoj vzhľad, nie je nutné ju vymieňať, ale iba obnoviť jej povrch. Betónové podlahy sú tiež ideálne pre podlahové kúrenie. Viete si predstaviť, že aj betón dokáže byť v zime príjemne teplý? Podlahy z betónu vás o tom presvedčia. 

Betónové podlahy v priemyselných podnikoch

Ako sme už spomínali vyššie, podlahy z betónu sa často využívajú hlavne v priemyselných podnikoch zameraných na výrobu. Je tomu tak z veľmi jednoduchého dôvodu. Betónová podlaha je totiž mimoriadne odolná a tvrdá. Dokáže udržať aj váhu ťažkých strojov bez toho, že by ju stroje poškodili. Pri realizácii takéhoto typu podlahy sa využívajú aj betónové konštrukcie, ktoré dokážu podlahu efektívne spevniť. Podlaha môže mať zároveň rôzne povrchové úpravy. Ide napríklad o betón so zavibrovaným povrchom alebo zahladeným povrchom. Všetko však závisí od toho, čo konkrétne sa bude v danom podniku vyrábať a ako veľmi bude podlaha zaťažovaná. Zistite viac o betónových podlahách a kliknite na webovú stránku https://www.proreco.sk/.

About the Author