bývanie s rozumom

Získanie hypotéky so spoločnosťou Winners Group

Viac než polovica Slovákov na to, aby si dokázalo zabezpečiť bývanie, potrebuje získať hypotéku. Hypotekárny trh je veľmi zložitým, avšak čo je horšie je to, že existuje viacero subjektov, ktoré hypotekárne úvery poskytujú. Pre bežného laika je určite problematické sa v tejto ponuke zorientovať. V tomto prípade je skutočne namieste pomoc od tretej, nezávislej strany, a to poradcu v oblasti hypoték. Spoločnosť Winners Group má svojich vlastných špecialistov na všetky dostupné hypotéky, preto si s nimi vyberiete tú správnu presne pre vás a vašu domácnosť.

Aké zmeny nastali v oblasti poskytovania hypoték v tomto roku?

Tak, ako každý rok, aj v tomto roku došlo k viacerých významným zmenám na hypotekárnom trhu. Ak by sme sa na to pozreli z iného hľadiska, zistili by sme, že takmer každá druhá domácnosť na Slovensku je zaťažená hypotekárnym úverom. Cieľom hypotekárneho trhu je to, aby sa zamedzilo zadlžovaniu slovenských domácnosti, ktoré rastie prakticky z roka na rok. Prvou významnou zmenou je to, že slovenské banky, ktoré sa špecializujú na poskytovanie hypotekárnych úverov musia zavádzať strop (tzv. Finančný vankúš), ktorého úlohou je, aby si domácnosti zabezpečili dostatok finančných prostriedkov, ktorými musí domácnosť disponovať. Jednoducho povedané – žiadateľ musí mať preukázateľných 20 % z hodnoty úveru, ktorým si zabezpečí jeho splácanie.

Odborníci tiež predpokladajú, že v tomto roku by nemali úrokové sadzby stúpať, ale ostanú zafixované na hodnote 1,2% pri fixácii na 3 nasledujúce roky. Zmenu však možno očakávať v nasledujúcom roku. Zmien je však oveľa viac.

Oplatí sa teda v súčasnosti hypotekárny úver?

Pokladnička na peniazeAk by sme všetky zmeny zhrnuli do odporúčania, hypotéka sa v súčasnosti skutočne oplatí. V prípade nárastu úrokových sadzieb miniete väčší finančný obnos. Úrokové sadzby, ktoré nám momentálne ponúka hypotekárny trh sú skutočne nízke. Čím skôr si teda zaobstaráte vaše nové bývanie, tým lepšie pre vás. Ak si však nie ste istí, ktorá hypotéka bude pre vás to najlepšie riešenie, obráťte sa na finančných poradcov, ktorí vám v danej problematike ochotne poradia. Spoločnosť Winners Group predstavuje na slovenskom trhu už niekoľko rokov špecialistu na hypotekárne úvery. Okrem poradenstva Winners Group poskytuje aj finančné sprostredkovanie. Ak vás určitá hypotéka osloví, Winners Group vám ju dokáže sprostredkovať za často krát lepších podmienok. Navštívte stránku www.gfinance.sk , kde získate všetky potrebné informácie.

About the Author