Ako upiect kura na sviatočný stôl

Viete ako upiecť kura do zlatista a chrumkava?

Pečené kura je už dlhé roky tradičným, slávnostným jedlom, ktoré sa v mnohých rodinách podáva pri rôznych príležitostiach, alebo pri nedeľnom obede. Pečené kura môže vždy a od každého chutiť inak, v prvom rade to závisí od toho, aké kura a z akého chovu kura pečiete a v druhom rade to závisí od toho, ako kura pečiete. Ak chcete vedieť ako upiect kura tak, aby bolo lahodné, chutné a aby bolo aj chrumkavé a krásne sfarbené, pokračujte v čítaní tohto článku.

Ako na to?

Ako upiect kura v elektrickej rúre
Nápady ako netradične upiecť kura

Farba kuraťa závisí od toho, z akého je chovu, keď je neupečené kura viac do žlta, ide o kvalitnejší chov, ako keď je kura bledé až priam biele, okrem toho to cítite aj na chuti. Kura viete ochutiť rôznymi koreninami, či už čerstvými alebo kúpenými, zmesami a podobne, to nechávame na vašej chuti. Ale ako upiecť kura do chrumkava? Skúste jeho kožu potrieť medom, zvrchu a jemnú vrstvu. Okrem toho, že mäso bude mať sladkejší nádych a lepšiu chuť, koža kuraťa bude chrumkavá a zlatistá. Druhý spôsob, ako môžete dosiahnuť chrumkavé kura je, že ho budete často počas pečenia zalievať výpekom z pečenia. Obidva tieto spôsoby vám pomôžu k tomu aby bolo vaše pečené kura chrumkavé a krásne sfarbené. Kura pečte pri 170 tich stupňoch a to minimálne dve hodiny. Kura môžete piecť na jablkách, na zemiakoch, na pomarančoch, čím len doplníte a zvýraznite jeho lahodnú chuť.

Dá sa chuť kuraťa ovplyvniť?

To, ako bude vaše kura chutiť, a to ako bude prepečené nezávisí len od vašich kuchárskych schopností, ak kupujete nekvalitné kurčatá z nekvalitného chovu, neočakávajte dobrú chuť kuraťa a už vôbec neočakávajte, že bude kura obsahovať všetky potrebné zdroje vitamínov a živín, práve naopak. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste si na výbere kuraťa dali záležať a kupovali len kurence z overených zdrojov, z kvalitných chovov a podobne. Ak máte záujem o takéto kura, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.kurakralovske.sk, kde okrem kvalitných kureniec nájdete aj zopár receptov ako upiecť kura tak aby ste boli spokojný nielen vy, ale aj vaši hostia, či celá rodina.

About the Author