Pivo chutí najlepšie vychladené

Uvarte si pivo už dnes

Pivo patrí medzi tretí najobľúbenejší nápoj na svete. Mnoho ľudí si pivo získalo vďaka príjemnej chuti, vôni a príjemne stráveným chvíľam pri ňom so svojimi priateľmi. Pivo je v profesionálnych pivovaroch vyrábané už niekoľko storočí a ľudia ho pijú radi už od nepamäti. Tento zlatistý mok je vyrábaný z vody, chmeľu, jačmeňa a sladu. Každý pivovar má svoj špecifický postup a tradíciu na jeho výrobu. Ak chcete aby sa aj vaša kuchyňa zmenila na malý pivovar, tak neváhajte a uvarte si pivo už dnes. Na jeho prípravu totiž nepotrebujete žiadne veľké stroje, nádoby či iný materiál.

Varenie piva z mladinového koncentrátu

Spôsobov ako si uvariť pivo je hneď niekoľko. Pre začiatočníkov sa odporúča pivo uvariť z mladinového koncentrátu a pokročilý môžu použiť profesionálne pivovarnícke metódy za pomoci chmeľu, sladu a jačmeňa. Pivo uvarené z mladinového koncentrátu chutí vynikajúco, ba priam omnoho lepšie ako klasický ležiak kupovaný v supermarkete. Výhodou piva urobeného z mladinového koncentrátu je aj to, že môžete vyskúšať pivo z najvzdialenejšieho kúta sveta s rôznou príchuťou, vôňou, stupňom alkoholu a podobne. Mladinový koncentrát totiž pre milovníkov piva urobil profesionálny pivovar, ktorý nechal dokončenia na náš. Na trhu sú rôzne príchute a druhy piva a to napríklad klasický Pilsner alebo nezvyčajná IPA, Stout, Belgian Ale, Bitter a podobne. Navyše profesionálne pivovary mysleli aj na ľudí trpiacich celiakiou a na trhu je k dispozícii tiež bezlepkové pivo. Na letné večery sa však určite hodí aj osviežujúci cider v rôznych príchutiach. Možností aký druh piva si doma uvaríte je skutočne nespočetný počet.

Svetlé alebo tmavé pivo

Okrem mladinového koncentrátu na prípravu piva budete potrebovať ešte fermentačnú nádobu,  kvalitnú vodu, kvasný cukor (maltózu alebo dextrózu) a pivné kvasinky (väčšinou sú súčasťou mladinového koncentrátu). Návody na prípravu piva z mladinového koncentrátu bývajú väčšinou rovnaké a potrebné je len všetky ingrediencie poriadne spolu premiešať.  Potom vo fermentačnej nádobre prebehne sekundárne kvasenie a po približne jednom týždni je nutné pivo nafľaškovať do sklenených fľašiek, kde prebehne sekundárne kvasenie. Pivo je pripravené na pitie približne po troch až štyroch týždňoch sekundárneho kvasenia. Netreba tiež zabudnúť podotknúť, že najlepšie chutí dobre vychladené.

V internetovom obchode www.Domáci-pivovar.sk nájdete bohatú ponuku mladinových koncentrátov, fermentačných nádob a ďalšieho sortimentu potrebného na prípravu piva. Uvarte si pivo ešte dnes, nech máte zásobu na príjemné letné večery.

About the Author