Cenovo dostupná rekonštrukcia bytu Bratislava

Rekonštrukcia bytu v Bratislave – všetko pod jednou strechou

Väčšina bytov na Slovensku bola postavená ešte v minulom tisícročí a za celú svoju éru životnosti neprešla komplexnou rekonštrukciou. V súčasnosti tieto byty pomaly osídľujú ďalšie a ďalšie generácie, ktoré si svoje byty chcú prerobiť podľa svojho štýlu. Na svoj obraz. A tak rekonštrukcia bytu Bratislava na seba nenechá dlho čakať. Zo starých bytov treba riešiť nové elektrické vedenie, prerobiť kúpeľňu, resp. zbaviť sa starého umakartového jadra, ktoré už za tie roky nasiaklo všetkými pachmi z kuchyne a kúpeľne, treba vymeniť podlahy, okná, vodoinštalácie, prípadne aj časť vykurovacej sústavy. Ak aj obyvatelia takýchto bytov nie sú stotožnení s takouto veľkou prerábkou, časom ich rekonštrukcia bytu Bratislava určite počká vzhľadom k opotrebeniu niektorých materiálov.

Potrebné podklady pri rekonštrukcii

Rekonštrukcia bytu Bratislava pre každého
Firma na rekonštrukciu bytu v Bratislave

No ak ste práve kúpili byt v pôvodnom stave a pred tým ako sa presťahujte ste sa rozhodli ho prerobiť, urobili ste najlepšiu vec. Nakoľko kompletná rekonštrukcia bytu Bratislava  bude trvať určitý čas, nebudete sa musieť denne vracať do zaprášeného a zašpineného prostredia. Po celkovej rekonštrukcii si tak budete môcť vychutnávať krásny, čistý a prerobený byt. Ak uvažujete o zmene dispozičného usporiadania bytu v prvom rade treba osloviť statika. Ten na mieste posúdi, ktoré steny sú nosné a musia ostať na pôvodnom mieste a ktoré môžete zbúrať. Na základe takejto obhliadky vypracuje statický posudok, ktorý spolu s ohlásením  neskôr predložíte na príslušný mestský alebo obecný úrad. Na úrade potom posúdia o aký rozsiahly zásah ide a ak to bude nevyhnutné budú požadovať ďalšie podklady k vydaniu povolenia. Po vydaní povolenia, dohodnutí stavebnej firmy oznámite zámer o vykonaní stavebných úprav v bytovom dome. Rozhodne sa odporúča prerábku ohlásiť aj osobne aspoň najbližším susedom, prípadne si s nimi dohodnúť čas, kedy stavebné práce nebudú vykonávané ak napríklad majú malé deti.

Prerábka bytu Bratislava v rukách odborníkov

Pri prerábke je dobre dohodnúť si firmu, ktorá zastreší čo najviac stavebných prác. Teda takú ktorá bude mať v pracovnom tíme murára, vodára, obkladača, maliara, stolára a podobne. Toto je veľmi dôležité z toho dôvodu, aby stavebné práce pokračovali plynulo. Aby na seba v určitom slede nasledovali. Tak sa vyhnete zbytočnému čakaniu a predlžovaniu prác. Ak hľadáte práve takúto firmu, navštívte nasledujúcu stránku a požiadajte o cenovú ponuku na rekonštrukciu bytu Bratislava: https://www.moja-rekonstrukcia.sk/. S ich prácou budete určite veľmi spokojní.

About the Author