Pracovné odevy pre každú prácu

Pracovné odevy, v ktorých sa vám bude pohodlne pracovať

Niektoré povolania si vyžadujú mať špeciálny pracovný odev. Niet sa čomu čudovať – tí, čo pracujú v extrémnych podmienkach musia mať oblečenie nielen odolné voči externým podnetom, ale rovnako aj pohodlné a také, v ktorom sa budú cítiť príjemne. Aj pracovné odevy dokážu ovplyvniť pocit z vykonanej práce. Ak sa v nich budete cítiť príjemne a bezpečne, bude sa vám do práce vstávať ľahšie. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí pracovné odevy potrebujú každý deň, vyberte si také, ktoré vám budú vyhovovať.

Pracovné odevy pre všetky ročné obdobia

Pracovné odevy do všetkých ročných období
Bezpečnosť zamestnanca v pracovnom odeve

Špeciálne oblečenie si niektoré povolania vyžadujú prakticky počas celého roka. Ak je teplo alebo naopak, príliš veľká zima, o to lepšie sa budete cítiť v oblečení, ktoré vám padne ako uliate. V zime by mal pracovný odev zamestnanca chrániť voči zime a udržať ho v teple, v lete by zase mal poskytovať komfort, aby pracovník extrémne vysoké teploty prežil čo najľahšie. Pracovné odevy na základe využitia počas určitého obdobia možno rozdeliť do dvoch základných skupín:

  • celoročné pracovné odevy: do tejto skupiny patria tie časti odevov, ktoré využijete prakticky počas celého roka. Sú určené jednak pre tých, ktorých pracovné podmienky sú ustálené, ale aj pre tých, ktorí veľmi často striedajú prácu v exteriéri a interiéri a dokonca aj pre tých, ktorí pracujú počas celého roku výhradne vonku. Ako príklad možno použiť bundy, ktoré umožňujú v prípade veľkého tepla jednoducho odzipsovať rukávy.
  • sezónne pracovné odevy: sú charakteristické tým, že je možné ich nosiť len v určitom ročnom období. Sú viac prispôsobené vašim potrebám. Ako príklad možno uviesť zimné montérky, ktoré sú špeciálne zateplené, vďaka čomu poskytujú maximálnu ochranu voči chladu a v lete nie je možné ich nosiť. Zimné pracovné odevy sú navrhnuté a vyrobené tak, aby sa v nich pracovník cítil príjemne a pociťoval teplo aj pri mínusových teplotách. Letné pracovné oblečenie býva zase vyrobené zo vzdušného materiálu, ktorý ľahko saje pot.

Prispôsobenie odevu pracovným podmienkam

Bežne sa stáva, že pracovníci či zamestnávatelia neprispôsobia pracovný odev reálnym pracovným podmienkam. To sa najčastejšie podpíše na trvácnosti oblečenia. Pracovné odevy musia byť kvalitné. Ak chcete sebe či svojim zamestnancom dopriať kvalitné pracovné odevy, v ktorých ľahšie prežijú aj extrémné počasie, navštívte stránku https://www.dualbp.eu/.

About the Author