Podlahové kúrenie do novostavieb je štandard

Podlahové kúrenie zaručene zvýši komfort vášho bývania!

Teplo v domácnosti je neoddeliteľnou súčasťou domácej pohody najmä počas zimných mesiacov, kedy sa v dome kúri najviac. Zdrojov kúrenia poznáme niekoľko a pri stavbe nového alebo rekonštrukcii starého domu si častokrát lámeme hlavu nad tým, čo bude pre nás najlepšie. Niektorým sa nepochybne vyplatila kombinácia rôznych zdrojov za účelom ušetrenia finančných prostriedkov. Iní nechcú zbytočne špekulovať a vyberú si jeden zdroj, ktorý efektívne vykúri celú domácnosť. Podlahovú kúrenie sa skloňuje v našich končinách už niekoľko rokov, no vedeli ste, aké podlahy sú vhodné pre podlahové kúrenie a aké sú jeho hlavné výhody? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete!

Ak sa rozhodnete pre podlahové kúrenie, pozor aj na výber podláh!

Podlahové vykurovanie ušetrí aj peniaze
Podlahové kúrenie si ani nevšimnete

Podlahové vykurovanie je typ kúrenia, ktorého zdroj je uložený priamo pod podlahou. To znamená, že teplo sála od podlahy smerom ku stropu. Efektívne vykurovanie týmto spôsobom podporuje aj správne vybraná podlaha. Podlahové krytiny sú dnes už navrhnuté tak, že väčšina z nich je vhodná aj pre podlahové kúrenie, avšak je potrebné, aby spĺňali určité kritériá. Podlaha v žiadnom prípade nesmie zadržiavať teplo. V tom prípade by teplo zostávalo pod podlahou a vykurovanie by bolo neefektívne. V zásade platí, že čím je podlahová krytina hrubšia, tým teplo viac udržiava. Či sa rozhodnete pre keramickú dlažbu, vinylovú či laminátovú podlahu, vždy sa ubezpečte, že jej hrúbka je vhodná pre podlahové vykurovanie.

Ktorý typ podlahového kúrenia sa oplatí viac do kúpeľne?

Čoraz častejšie sa môžeme stretnúť s tým, že ľudia si inštalujú podlahové vykurovanie aj do menších miestností, akou je napríklad kúpeľňa. Spravidla platí, že do menších miestností je vhodnejšie inštalovať elektrické vykurovanie. Teplovodné sa naopak viac hodí do obytných miestností, pretože sa predpokladá, že v týchto miestnostiach sa bude kúriť viac a prevádzkové náklady na teplovodné podlahové kúrenie sú nižšie. V kúpeľni býva keramická podlaha, ktorá je pre tento typ vykurovania úplne ideálna. Teplo pod nohami pocítite takmer okamžite a navyše inštalácia je oveľa jednoduchšia ako pri teplovodnom vykurovaní.

Zvýšte komfort vášho bývania prostredníctvom efektívneho podlahového kúrenia. Je to moderný spôsob, ako priniesť pohodu v podobe tepla sebe i svojej rodine. Pre viac informácií o tomto type vykurovania nájdete na webovej stránke https://odzakladov.sk/

About the Author