Rýchla nivelizácia podlahy

Nivelizácia podlahy – spôsob vyrovnania podlahy pred položením podlahovej krytiny

Počas plánovanej rekonštrukcie či renovácie sa stretnete s rôznymi situáciami. Môžu sa ukázať rôzne vady nehnuteľnosti. Jednou s mnohých možností nečakaných situácií je aj tá, že odstránite pôvodnú podlahovú krytinu a na pôvodnej podlahe sú mimoriadne veľké nerovnosti, ktoré je potrebné vyspraviť. V prípade, že by ste zvolili akýkoľvek druh podlahovej krytiny na takýto stav, môže sa stať, že časom sa krivé miesto „vychodí“, zničíte novú podlahovú krytinu a podlahu budete musieť znova  riešiť. Existuje však spôsob, ako podlahu jednoducho vyrovnať a tým riešením je nivelizácia podlahy. Nivelizácia podlahy sa rieši vyliatím nivelizačnej vrstvy, no postup nie je až taký jednoduchý. Je potrebné prenechať ho  odbornej firme.

Hlavné zásady pri nivelizácii

Odborná nivelizácia podlahy
Postup pri nivelizácii podlahy

Pri riešení vyrovnania podlahy v prvom rade treba určiť, o aké veľké nerovnosti ide. Nerovnosti  do 30 mm sa riešia použitím samonivelizačnej stierky. V prípade, že sú nerovnosti väčšie, nivelizačná stierka sa použije vo viacerých vrstvách, prípadne sa použije nivelačný poter.  Nivelizácia podlahy zabezpečí finálne vyrovnanie podlahy pred kladením podlahy ale aj priľnavosť k podlahe. Hlavnou zásadou pri nivelizácii je  použitie správneho materiálu. Rovnako dôležité je, že podklad, na ktorý sa nivelizačná stierka nanáša musí byť suchý, drsný, bez trhlín nečistôt, prachu. Ak má podklad veľké nerovnosti a je to možné, podlahu treba upraviť frézovaním alebo iným spôsobom. Následne je dôležité naniesť penetračný náter, ktorý vrstvy zjednotí. Nivelačnú hmotu treba pripraviť presne podľa návodu, dôkladne vymiešať aby neobsahovala hrudky. Po vyliatí je potrebné je rovnomerne roztiahnuť a prevzdušniť.

Nivelizácia podlahy v rukách odbornej firmy

Nivelizácia podlahy je práca pre odborníkov. Odborná firma má s týmto druhom práce skúsenosti, vie aký poter vybrať, akým spôsobom ho roztrieť po celej ploche, ako plochu pred vyliatím tejto vrstvy použiť, aké podmienky dodržať, aká by mala byť teplota pri schnutí materiálu atď.  Pre viac informácií navštívte nasledujúcu stránku a dozviete sa viac: https://www.majster-podlahar.sk/. Nájdete tu odbornú firmu, ktorá vás prekvapí svojou ústretovosťou a spoľahlivosťou. S ich prácou budete určite nadmieru spokojný.

About the Author