Moderné kuchyne s ostrovčekom

Moderné kuchyne? Tu máte pár tipov ako na ne

Dobrá kuchyňa je nielen krásna, ale aj praktická, čo ocení každá gazdiná v domácnosti. Premyslený systém vnútorného života sa hravo postará o poriadok a podporuje tak zjednodušenie pracovných úkonov v kuchyni. Čo sa materiálov týka, moderné kuchyne sa v súčasnosti vyrábajú z ich najrôznejších druhov. Klasikou síce zostáva nestarnúce drevo s fóliovou povrchovou úpravou, ale na druhej strane si srdcia moderných gazdiniek dobíjajú aj kuchyne v štýle hi-tech, vyrobené z väčšej časti z kovu napr. hliníka alebo antikoru.

Čo vyžaduje inteligentná, moderná kuchyňa?

Moderné kuchyne s dostatočne veľkou linkou
Vybavenie modernej kuchyne inteligentnými spotrebičmi

Moderná kuchyňa a zároveň inteligentná kuchyňa by mala obsahovať pripojenie kuchyne na internet, ktoré vám umožní on-line nájsť akékoľvek jedlo s podrobným popisom prípravy, dokonca aj s video návodom. Ovládanie spotrebičov na kontrolnom paneli, ktorý je vlastne dotykové zariadenie zakomponované priamo v linke. Ovládate ním osvetlenie kuchynskej linky, nastavujete teplotu rúry a varnej dosky, slúži na ovládanie TV, zvukových zariadení a internetu, a to aj v čase keď práve nie ste doma.

Ideálne usporiadanie modernej kuchyne

Veľký nákup chceme hneď upratať, a tak oceníme zónu skladovania potravín v blízkosti dverí. Vhod príde aj blízkosť pracovného miesta, z ktorého môžeme nákup pohodlne ukladať. Najviac činností sa odohráva medzi drezom a varnou doskou, z tohto dôvodu je praktické obe centrá umiestniť do jednej línie, medzi ktorými bude k dispozícii dostatočne veľká pracovná doska. O krok ďalej budú tí, ktorí umývacie centrum umiestnia v blízkosti chladničky, zjednoduší sa tým príprava jedál. Dostatočne veľký pracovný priestor modernej kuchyne získame tým, že si kúpime maximálne množstvo úložných skriniek. Ideálne je využiť každý centimeter štvorcový, horné skrinky teda môžu byť až k stropu, rohový diel oplýva nebývalo veľkým obsahom a podstavec spodných skriniek môžeme premeniť v zásuvku. Výška pracovnej plochy by mala byť prispôsobená vašej výške. Praktických kuchynských pomocníkov umiestnite na praktické výsuvné police, aby neobmedzovali vašu pracovnú plochu, ale práve naopak, aby ste ju dokázali výsunom ešte o niečo zväčšiť. Pracovná plocha by mala mať s umývacím a variacim centrom logické prepojenie, ktoré je, samozrejme, pre ľavákov iné ako pre pravákov. Ak ste pravák, malo by sa usporiadanie vašich centier a plôch začínať drezom, vedľa ktorého bude umiestnená hlavná pracovná plocha a nakoniec variace centrum. Ďalšia pracovná plocha by sa mala nachádzať po oboch stranách linky.

About the Author