Krásne poťahové látky

Kvalitné poťahové látky pre vašu domácnosť

Aj vy patríte medzi tých, ktorých prvé kroky po náročnom dni smerujú k sedacej súprave? Je pre vás oddych na prvom mieste a nedáte na svoju sedaciu súpravu dopustiť? Sú pre vás poťahové látky dôležité a chcete, aby vydržali kvalitné čo najdlhšie? Kvalita poťahových látok však začína už pri ich kúpe. Správny výber poťahových látok má výrazný vplyv nielen na ich kvalitu, ale aj životnosť. Existuje viacero typov, pomocou ktorých sa o výbere poťahových látok nielen dozviete viac, ale pri ich dodržaní ich výber dopadne vo váš prospech čo najlepšie.

Ako vybrať kvalitné poťahové látky?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sofa colorV prvom rade je dôležité spomenúť, že existujú dva základné typy látok – prírodné a syntetické. Do kategórie prírodných látok sa zaraďuje bavlna, ľan a hodváb. Medzi syntetické látky patrí akryl, nylon a polypropylen. Poťahové látky na sedacie súpravy či iný čalúnicky nábytok sa používajú v kombinácii zmesí oboch spomenutých kategórií. Aby poťahové látky vyzerali ako nové čo najdlhšie, pri ich výbere je dôležité zohľadniť parameter, ktorým je odolnosť voči oderu. Odolnosť voči oderu sa inak nazýva aj oteruvzdornosť. Vo väčšine prípadov majú poťahové látky hodnotu Martindale, čo predstavuje 20 000 – 45 000 cyklov. Platí jedno pravidlo – čím vyššie číslo, tým lepšie. Ďalším dôležitým faktorom je stálofarebnosť poťahu. Farba poťahovej látky by mala držať svoju farbu čo najviac rokov. Mnohí sa domnievajú, že na stálofarebnosť poťahovej látky má vplyv aj cena. Drahšie poťahové látky bývajú vo väčšine prípadov ošetrené pomocou pridania ďalšej látky – napríklad teflonu, vďaka čomu získa látka lepšiu vodeodolnosť.

Ako ošetrovať poťahové látky tak, aby vydržali čo najdlhšie?

Životnosť poťahovej látky predĺžime pomocou správneho ošetrovania. Poťahové látky je dôležité pravidelne čistiť, a to šampónovaním. Pri ošetrovaní látky nepoužívajte tvrdé predmety – čím mäkšie, tým lepšie. Pri čistení poťahových látok používajte mäkké hubky. Ak dôjde k znečisteniu povrchu látky, je dôležité túto nečistotu okamžite odstrániť. Škvŕn sa najlepšie zbavíte pomocou prikladania papierových utierok či mäkkých handričiek na postihnuté miesto. Textilným vláknám škodí aj prach a slnečné svetlo. Neumiestňujte teda vašu sedaciu súpravu na miesto, kde by došlo k priamemu styku so slnečnými lúčmi. Domáce zvieratká dokážu svojimi pazúrikmi často krát tkaninu zatrhnúť.

Kde získate dodatočné informácie o poťahových látkach?

Ak nechcete výber poťahovej látky podceniť, navštívte stránku www.sofasoul.sk. Získate nielen informácie o tom, ako správne poťahové látky vybrať, ale aj informácie o trendoch, ktoré sa v oblasti poťahových látok momentálne vyskytujú.

About the Author