Prudká bolest kolene

Koleno – největší kloub v lidském tele

Kolena představují jeden z nejdůležitějších kloubů v lidském organismu, díky kterému se můžeme hýbat. Bez něj by byl náš pohyb skutečně omezen. Patří však nejen mezi největší kloub, ale i mezi jeden z nejdůležitějších. Pokud není s našimi koleny něco v pořádku, většinou to zpozorujeme okamžitě. Jelikož jsou kolena maximálně využívány, častokrát se objeví bolest kolene, a to dokonce i v mladém věku. Bolesti kolene není jednoduché zabránit. Nezáleží na tom, zda je člověk mladý či starý, zda aktivní sportovec nebo mu je slovo sport na míle vzdálené. Bolest kolene se může objevit jako blesk z čistého nebe a nejčastěji tehdy, když to nejméně očekáváme.

Koho nejčastěji bolest kolene postihuje?

Stačí udělat nesprávny pohyb a bolest kolene je na světě. Mezi rizikové kategorie lidí, jejichž bolest kolene dříve či později může potrápit patří starší lidé, u kterých existuje vysoký předpoklad vzniku tohoto onemocnění. Bolest kolene však v současnosti ohrožuje i mladých. Stále častěji jsme svědky, že chirurgický zákrok kolene musí podstoupit lidé mladších než 20 let. Rovněž jsme svědky, že bolest kolene trápí převážně sportovců. Avšak nejen díky nadměrnému sportování, ale i nedostatek pohybu má výrazný vlyv na kvalitu našich kolen.

Při jakých sportech se s bolestí kolen pravděpodobně potkáte?


I vás trápi bolest kolene
Bolest kolen trápí nejčastěji běžců. Někdy se bolest objeví, následně však velmi rychle zmizí. Někteří však nemají tolik štěstí a během běhu se zraní natolik, že neexistuje jiné východisko, než chirurgický zákrok. Pozornost zbystřete tehdy, jestliže se bolest kolene opakovaně dostavuje. Ve většině případů nepomůže ani několikatýdenní běžecká pauza. Hlavním spouštěčem může být dysbalance v oblasti pánve či nesprávné držení zad. Za bolavými koleny v mnoha případech stojí i nesprávná obuv či styl běhu. Další rizikovou skupinou jsou i milovníci fitness či zvedání těžkých vah. Za bolest kolen se podepisuje nejen nepřiměřená váha, kterou člověk zvedá, ale i nedostatečné rozcvičení před samotným cvičením. Mezi rizikovou skupinu patří i atleti, jejichž s oběma zmíněnými kategoriemi spojuje zejména nadměrná fyzická aktivita a nesprávná obuv. Při sportování je velmi důležité dopřát svému tělu dostatečnou regeneraci. Vhodným doplňkem jsou i různé doplňky stravy, které pozitivně ovlivňují klouby. Výživové doplňky zajišťují správnou funkci kolen a udržují je ve správné formě. Pokud i vás zajímají různé informace, rady a typy o tom, jak udržet své klouby zdravé a vitální co nejdéle, navštivte stránku www.dacompharma.cz, kde se dozvíte více.

About the Author