Panvica plná zdravia

Jednoduché recepty sú ideálne pre zaneprázdnenú gazdinú

Ktorá gazdiná trávi rada svoj voľný čas v kuchyni? Odpoveď je, že máloktorá alebo žiadna. Čas, ktorý strávi každá žena v kuchyni by sa dal využiť lepšie a zmysluplnejšie, napríklad so svojimi ratolesťami. Avšak všetci bez výnimky potrebujeme jesť a preto je istý čas strávený v kuchyni nevyhnutný. Ak však nepatríte medzi gazdinky, ktoré sa vyžívajú v náročných receptoch je na mieste vyskúšať aj jednoduché recepty na vynikajúce raňajky, obedy alebo večere. Navyše v jednoduchých receptoch sa nájde každá z nás a preto sú vhodné pre všetky ženy, mamy, študentky či manželky, ktoré jednoducho na varenie nemajú po náročnom dni čas ani chuť.

Jednoduché recepty na hlavné jedlo či výborný dezert

Zeleninová večera

Jednoduchých receptov je na internete, kuchárskych knihách či rôznych blogoch skutočne neúrekom. Všade navôkol sa inšpirácia dá načerpať za pár minút. Zaujímavou možnosťou je tiež zapojiť svoju kreativitu a fantáziu a vniesť ju do originálneho receptu. Vďaka fantázii sa dá z výborného receptu spraviť ešte o niečo zaujímavejší a lahodnejší recept. Medzi môj najobľúbenejší jednoduchý raňajkový recept patrí ovsená kaša. V hrnci si iba zmiešam kokosové či mandľové mlieko s ovsenými vločkami a privediem do varu. Keď sa konzistencia podobá na kašu, oheň stiahnem a kašu dám do hlbokého taniera. Následne pridám dostupné ovocie (najlepšie banán, hrušku alebo jahody), vlašské orechy a posypem kokosom. Tento jednoduchý recept netreba nijakým spôsobom zbytočne sladiť, pretože vďaka ovociu je dostatočne sladký, výživný a chutný. Vynikajúci a jednoduchý obed sa dá pripraviť z cukety, cibuľky, kúska slaninky a špagiet. Pričom špagety si uvaríte podľa návodu na obale (najlepšie je použiť celozrnné) a na panvici si zmiešate nastrúhanú cuketu, slaninku a cibuľu. Je to veľmi jednoduchý recept, ktorý nezaberie veľa času a chutí naozaj výborne. Medzi moje obľúbené recepty na dezerty patria tie, kde sa namiesto múky používajú ovsené vločky alebo rôzne druhy zeleniny akými sú napríklad cvikla alebo mrkva. V kombinácii s tými správnymi ingredienciami spravia z dezertu ku kávičke neopakovateľný zážitok.  

Ak vás teda nebaví stáť za sporákom dlhé hodiny neváhajte a načerpajte inšpiráciu na chutné pokrmy na webovej stránke www.zdravopostudentsky.sk Milovníci jedla pre vás pripravili bohatú ponuku jedál, ktoré pripravíte jednoducho, rýchlo, lacno a navyše aj zdravo. Uvarte si teda zaujímavý a chutný obed už dnes a neoľutujete.

About the Author