Cvičení v těhotenství v posilovně

Cvičení v těhotenství není o výkonu

Období 9-ti měsíců, kdy je žena v jiném stavu, dokáže být zcela bezproblémových, ale dokážou být tyto měsíce i náročné a každá žena jejich zvládá jinak. Co je však důležité, i když to může znít už dost otřepaně, je to, že toto období by si měla každá žena užít na 100%. Během těhotenství je třeba abyste své fyzické zdraví sladily s tím psychickým a určitě budou tyto měsíce pro vás jednodušší. Jak jsme již naznačili, cvičení v těhotenství není o tom, abyste ze sebe dávali mistrovské výkony.

Jak cvičit a nenamáhat se?

Cvičení v těhotenství má smysl
Jak cvičit v těhotenství?

Právě naopak, jde jen o jednoduché cvičení, které vám napomáhá se cítit lépe. Ptáte se jak, zjistíte, že se namáháte? Jednoduše, budete cvičit jen tak, jak vám tělo dovolí. Pokud budete mít pocit, že už máte dost, že už už nemůžete, jednoduše si odpočinete nebo s cvičením skončíte. Cvičení z těla vyplavuje endorfiny, tedy pocity štěstí, takže vaše psychické zdraví je na tom lépe. Při těhotenství trpí zejména páteř, proto byste měli minimálně zařadit cviky na uvolnění páteře. Jeden příklad cvičení v těhotenství na uvolnění páteře je například, že se postavíte mezi zárubně, rukama se o ně zapřete a budete se předklánět co nejvíce dopředu, čímž si natáhnete a uvolníte páteř. Takové cvičení vám pomůže cítit se psychicky lépe, ale existuje ještě další skupina cviků na cvičení v těhotenství, která vám pomáhá zas jinak.

Druhá skupina cviků vás připraví na porod

Cvičení v těhotenství může vypadat i tak, že budete cvičit svaly v oblastí podbřišku. Tuto skupinu cviků můžeme nazvat Kegelovými cviky, které slouží k tomu, aby se žena dokonale připravila na porod. Tedy roztahuje své pánevní svalstvo, a v den D je lepší připravena na přežití kontrakcí a následně na samostatný porod a tlačení, které s sebou porod určitě přináší. Tím, že takové cvičení v těhotenství budete praktikovat se připravíte na porod po fyzické, ale hlavně po psychické stránce a to je pro vás a vaše dítě skutečně důležité. Chcete vědět o cvičení v těhotenství více? Určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://inlive.cz/, kde se dozvíte velké množství zajímavých cvičení, které vám v těhotenství určitě pomohou.

About the Author