Kotly na drevo do domu

Chcete ušetriť na kúrení kotlom na drevo?

Vykurovacia sezóna už začala a mnohí z vás sa isto obávajú vysokých účtov najmä ak máte elektrické alebo plynové kúrenie. Už dnes je známe, že ceny za kúrenie budú neustále stúpať, čo naruší každý rodinný rozpočet. Preto by ste si mali zvážiť, či spôsob vášho vykurovania je pre vás ten najlepší. Pri dodávke elektriny a plynu nie je takmer možné niečo ušetriť, nakoľko ste závislí od dodávateľov týchto energií. Na čom však určite ušetriť môžete, je vykurovanie kotlom na drevo. Kotly na drevo teda stoja za zmienku.

Aké sú výhody kotla na drevo?

Kotly na drevo a ich cena
Parametre kotlov na drevo

Prvotná investícia do kotla na drevo sa vám bude zdať možno vyššia ale tento spôsob vykurovania patrí rozhodne k tým lacnejším. Drevo je zatiaľ stále dostupná suroviny aj keď aj ceny dreva sa zvýšili. Moderné kotly na drevo majú veľmi vysokú účinnosť spaľovania, to znamená, že dokážu využiť celú energiu pri spaľovaní dreva bez zbytočného odpadu. Účinnosť takýchto kotlov je vyše 90 %. Súčasné kotly na drevo disponujú ekologickou prevádzkou a vďaka jednoduchej obsluhe a množstvu funkcií sú veľmi obľúbené a vyhľadávané. Práve pre ich vysokú účinnosť pri spaľovaní viete ušetriť na spotrebe paliva. Moderné technológie vám dokonca umožnia sledovať  a nastavovať funkcie kotla cez aplikáciu v mobile. Ak si vyberiete kotol na drevo, ktorý má väčší zásobník, nemusíte do neho často prikladať, stačí naložiť raz-dva krát za deň a o teplo v domácnosti máte postarané.

Kúriť môžete aj briketami alebo štiepkou

Keď sa rozhodnete kúriť kotlom na drevo, musíte na to myslieť dostatočne dopredu a na každú vykurovaciu sezónu si zabezpečiť dostatok suchého dreva, ktoré by malo byť uskladnené najlepšie niekde pod strechou. Okrem kusového dreva ale môžete v kotly na drevo kúriť aj drevnou štiepkou, peletami alebo drevenými briketami, závisí, ktorá surovina je pre vás najdostupnejšia a vhodná na uskladnenie. Kotly na drevo sú čoraz obľúbenejším spôsobom vykurovania aj v mestách, nielen v dedinách ako tomu bolo v minulosti. Ak chcete teda zásadne znížiť svoje náklady za vykurovanie, poraďte sa s odborníkom ohľadom investície do kotla na drevo. Množstvo informácií o tejto téme nájdete na stránke https://vykurovanie24.sk/

About the Author