Bambusovy zahradny nabytok s podsedákmi

Bambusový záhradný nábytok je kvalitný a veľmi estetický

Uvažovali sme už niekedy nad bambusom ako základným materiálom vášho nábytku v záhrade? Bambus považujú východné kultúry za akýsi symbol šťastia v domácnosti. V súčasnosti dopyt po tomto materiáli rastie, pretože sa v ňom spája odolnosť, ľahkosť a kvalita. Bambus môže na prvý pohľad pôsobiť veľmi stroho a môžete nadobudnúť pocit, že sa z neho nedá vyrobiť nič kreatívne. Opak je však pravdou. Bambusovy zahradny nabytok je možné vyrobiť v provensálskom štýle, klasickom štýle či štýle pripomínajúcom rôzne etniká. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na jeho hlavné výhody. 

Bambus je zázračná rastlina

Bambusovy zahradny nabytok
Kúpa bambusového záhradného nábytku je dobrý nápad

Bambusový záhradný nábytok si rozhodne zamiluje každý. Nielenže v záhrade vyzerá úžasne, ale má aj vlastnosti, vďaka ktorým bude ideálnou voľbou. Spracovaný bambus je vysoko odolný voči vlhkosti a práve to je dôvod, pre ktorý sa hodí aj do exteriéru. Jeho farba je krásne prírodná, no je možné prispôsobiť ju vašim požiadavkám. Existujú totiž rôzne prípravky, ktorými sa bambus ošetruje a farbí. Ak ste zástancom ekológie, bambusový záhradný nábytok bude pre vás to pravé. Keďže dokáže rásť veľmi rýchlo bez toho, aby bol jeho rast podporovaný chémiou, dá sa povedať, že je šetrný k nášmu prostrediu. Navyše je z neho možné vyrobiť nielen stoličky, ale aj stôl, kreslo, lehátko na záhradu, skriňu a podobne. Bambusový záhradný nábytok môže byť vyrobený aj v kombinácii so sklom, textíliou či napríklad drevom. Všetky prírodné materiály spolu dokážu krásne ladiť a vytvoriť jedinečné kusy nábytku, ktoré dodajú vašej záhrade krásnu čerešničku na torte. 

S údržbou si nemusíte lámať hlavu

Ako sme už spomínali v predchádzajúcich riadkoch, bambus je odolný materiál. Mnohých teda určite zaujíma, ako sa oň správne starať. Údržba bambusového záhradného nábytku je v podstate veľmi nenáročná. Najlepšie urobíte, ak ho budete pravidelne ošetrovať olejom, ktorý ho vyživí zvonku i zvnútra a zabezpečí, aby sa voda nedostala dnu. Zabránite tak tiež vysúšaniu a vzniku rôznych trhlín. Okrem toho však nie je nutné sa o tento typ nábytku nejako špeciálne starať. Je odolný voči drevokazným organizmom, čo je naozaj skvelé. Stačí už len vybrať si tie správne kusy nábytku a začať si užívať čas na svojej záhrade. Ideálny bambusový záhradný nábytok nájdete na webovej stránke https://sophisticatedshop.sk/.

About the Author