Tepelne cerpadla s vysokým výkonom

Ako vybrať tepelné čerpadlo?

Ak hľadáte účinnú alternatívu voči bežným zdrojom tepla, pravdepodobne prídete do styku s tepelným čerpadom. To v súčasnosti predstavuje obľúbenú alternatívu, nakoľko je nielen ekologické, ale predstavuje tiež aj ekonomickú variantu. Ak nad ním začnete premýšľať, mali by ste mať o ňom aspoň základné poznatky. S informáciami sa človeku robia rozhodnutia ľahšie. Tepelne cerpadla majú špecifický princíp fungovania, ktorý vám radi objasníme! Ak vás už omrzeli dostupné zdroje vykurovania, tepelné čerpadlá predstavujú to správne riešenie. Dôležité je však vedieť, z akého zdroja budete energiu čerpať a pretvárať ju na teplo.

Princíp fungovania tepelného čerpadla

Tepelne cerpadla a spôsob ich fungovania
Technika v tepelných čerpadlách

V prípade čerpadla sa stretávame s viacerými alternatívami. Medzi obľúbený druh patrí tepelné čerpadlo, ktoré pretvára teplo zo vzduchu. Okrem toho tiež existuje čerpadlo, ktoré čerpá potrebujú energiu z vody. Tieto dva druhy patria z hľadiska investícií medzi tie správne riešenia. Čo sa týka tepelného čerpadla, ktoré na svoju činnosť využíva vzduch, predstavuje výhodné riešenie aj z toho dôvodu, že nie je potrebný jeho zásah do pôdy alebo do samotného okolia. Nebudete teda žiadnym spôsobom limitovaný jeho využitím. Jednoducho ho môžete umiestniť kamkoľvek, kde vám to bude vyhovovať a zariadenie bude pracovať vo váš prospech. Poslednou alternatívou je tepelné čerpadlo – voda. Toto zariadenie premieňa energiu napríklad z vody zo studne alebo z povrchovej vodnej plochy. Je však dôležité vedieť, či sa vôbec oplatí nad týmto typom uvažovať, nakoľko budete limitovaní jeho činnosťou. Ak nemáte takúto vodu k dispozícií, pravdepodobne pre vás nebude tým správnym riešením. V prípade obstarania tepelného čerpadla budete riešiť aj financie. Čo sa týka počiatočných investícií, tie sú variabilné. Záleží od daného druhu čerpadla a od princípu, na akom pracuje. Za najlacnejšiu alternatívu však možno považovať tepelné čerpadlo typu vzduch/voda alebo vzduch/vzduch, nakoľko v prípade tohto typu nie sú potrebné žiadne dodatočné úpravy.

Záleží aj na montáži tepelného čerpadla

Montáž tepelného čerpadla dokáže výrazne ovplyvniť jeho chod. Predstavuje relatívne náročnú činnosť, preto je lepšie ju prenechať rukám profesionálov. Budete si tak istý, že všetko prebehlo v poriadku a zariadenie bude pracovať tak, ako má. Na stránke https://www.viessmann.sk/ nájdete všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete o tomto zariadení vedieť! Nechajte si aj vy poradiť od skutočných odborníkov a doprajte si aj vy tak ekologické, ako aj ekonomické riešenie pre získavanie tepla vo vašej domácnosti!

About the Author