Posilnenie imunity s vitamínom C

Aj konzumácia vitamínov má svoje pravidlá

Žijeme v období, kedy je potrebné čo raz viac posilňovať imunitu, a to rôznymi spôsobmi. Jednoducho, situácia si to vyžaduje a je potrebné zo strany každého jednotlivca, aby k tejto situácii pristupoval zodpovedne. Posilnenie imunity nie je ale také jednoduché, ako sa na prvé počutie môže zdať, neodporúčame vám bezhlavo jesť vitamíny, pretože to môže mať opačný alebo rovno aj nulový efekt. Mysleli ste si, že vitamíny, v akomkoľvek množstve a pri akomkoľvek dávkovaní a pri obyčajnej konzumácii majú vždy účinok? Dovolíme si vás vyviesť z omylu, s niektorými vitamínmi to nie je také jednoduché.

Niektoré vitamíny potrebujú jednoducho pomôcť k tomu, aby sa v tele usadili

Posilnenie imunity počas korona krízy
Možností ako posilniť imunitu je mnoho

Napríklad kolagén, o ktorom sa nie len hovorí ako o zázraku pre telo, ale jeho účinky sú aj dokázané, sa nedokáže do tela vstrebať len tak, bez pomoci. Teda ak ste doteraz konzumovali kolagén a nepridávali ste si do neho vitamín C, robili ste to zbytočne, pretože vaše telo jednoducho kolagén nevstrebalo. Takisto je to aj s vitamínom D, ktorý je taktiež vhodnou alternatívou pre posilnenie imunity. Tento vitamín sa nedokáže do tela vstrebať, pokiaľ ho neužívate aj spolu s tukmi, máme na mysli klasické tuky, napríklad chleba s maslom a zároveň užiť aj vitamín D.  Tento vitamín sa rozpúšťa v tukoch a preto je nevyhnutné aby ste konzumovali spolu s tukom. Iné vitamíny, ich konzumáciu a dávkovanie je vždy dobré konzultovať s vašim lekárom. A nezabúdajte, niekedy je menej viac.

Čo ešte pomáha pre posilnenie imunity?

Imunita sa tvorí v tele človeka od narodenia, je to prirodzený jav v tele človeka, niekedy sa však stáva, že nám imunita slabne a potrebujeme jej pomôcť. Imunitu si viete budovať nie len pomocou vitamínov, ale aj prispôsobením životného štýlu. Teda s úpravou stravy, dostatočným množstvom pohybu a celkovo vašim životným štýlom. Všetko toto prispieva k posilneniu imunity, ktorá je pre zdravie človeka veľmi dôležitá. Ak sa chcete dozvedieť viac, či už čo je dobré pre posilnenie imunity, alebo o iných, zaujímavých témach, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://silverdium.sk/.

About the Author