Ručné vyrovnanie pozemku

Vyrovnanie pozemku – spôsob ako skrášliť okolie domu

Po väčšej či menšej rekonštrukcii domu príde na rad aj okolie nehnuteľnosti. V prípade, že chcete mať pekný a úhľadný anglický trávnik, po ktorom budete chodiť bosí a tráva vás bude príjemne štekliť  medzi palcami na nohách alebo chcete z časti upravenú záhradu lahodiacu oku, pekný prechod k bazénu, budete potrebovať vyrovnanie pozemku. Vyrovnanie pozemku nie je až také jednoduché akoby sa na prvý pohľad zdalo. Vykonáva sa pred alebo po výstavbe. Vyrovnanie pozemku patrí k základným zemným prácam. Pozemok pod stavbou sa upravuje a vyrovnáva už pred začatím samotnej výstavby. Terénne úpravy sa vykonávajú rôzne.

Spôsoby vyrovnania pozemku

Vyrovnanie pozemku sa naozaj oplatí
Realizácia vyrovnávania pozemku

Závisí od toho, či sa objekt stavia v rovinatom alebo svahovitom teréne ale aj od toho,  akú predstavu o budúcej záhrade má zákazník. Väčšinou však k vyrovnaniu pozemku dochádza až po ukončený stavby. Takýmto spôsobom sa rieši zasypávanie rôznych nerovností aby sa dosiahla projektovaná výška terénu. V prípade, že máte staršiu nehnuteľnosť a máte záujem o vyrovnanie nie až tak nepravidelného pozemku, je potrebné najprv odstrániť trávnatú časť s koreňmi rastlín, následne pôdu rovnomerne označiť a postupne vyrovnať. V prípade veľkých terénnych rozdielov  je začiatok rovnaký ale potom je potrebné odstránenie veľkej časti pôdy a následné vyrovnanie a zasypanie pozemku vrstvou štrku, vyriešiť drenážny systém  a až následne riešiť zasypávanie a vyrovnávanie systému.  No nie každý terén sa dá úplne vyrovnať.

Realizácia

K zemným prácam patrí okrem vyrovnania pozemku aj svahovanie, terasovanie, úprava terénu prostredníctvom rôznych oporným múrikov a podobne. Je to taktiež typ úpravy terénu, pričom terén tvoria zvýšené alebo znížené oddelené časti. Vykonáva sa hlavne v teréne, ktorý nie je možné úplne vyrovnať násypom. Vyrovnanie pozemku je veľmi zložitý proces, ktorý vám v prípade záujmu príde realizovať odborná firma. Po obhliadke terénu a vyhodnotení spôsobu vyrovnania, vám bude vypracovaná cenová ponuka a dohodnutý termín práce. Prácu vykonávajú skúsení, vyškolení profesionáli, ktorí váš pozemok dajú do požadovaného stavu. V prípade, že máte záujem o vyrovnanie pozemku, kliknite na nasledujúci link https://www.zemne-vyskove.sk/, požiadajte o vypracovanie cenovej ponuky a dozviete sa viac.

About the Author