Nádherné Štrbské pleso

Štrbské pleso sa oplatí navštíviť najmä v lete!

Vysoké Tatry sú naše najvyššie pohorie a mnoho Slovákov ich počas leta navštevuje radšej ako prímorské oblasti. Nie je sa čomu čudovať, pretože Vysoké Tatry, a najmä Štrbské pleso, majú rozhodne čo ponúknuť každému z nás. Tvrdíte, že turistika nie je pre vás? To predsa vôbec nevadí! Toto čarovné miesto toho ponúka oveľa viac ako si dokážete predstaviť. Okrem turistickým trás a rôznych druhov športu si tu tiež nájdu svoje milovníci kvalitného wellnessu a oddychu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú možnosť osláv či svadieb. No nie je práve toto ten najčarovnejší kus Slovenska?

Do Vysokých Tatier za turistikou

Turistika na Štrbské pleso
Prechádzky zo Štrbského plesa

Štrbské pleso mnoho turistických nadšencov považuje za najlepší začiatok. Vedie totiž od neho mnoho turistických chodníkov a pokiaľ si pozorne naštudujete mapu, zistíte, že nie všetky túry sú určené pre veľkých turistov. Zo Štrbského plesa máte naozaj bohatý výber. Krátke prechádzky s deťmi, výstupy na horské chaty, túry do dolín, na vrcholy rôznych kopcov či túry na plesa – z tohto všetkého je možné vyberať a túry sa väčšinou rozlišujú podľa náročnosti. V každom prípade sa však dobre vystrojte, pretože počasie nielen na Štrbskom plese, ale aj v celých Vysokých Tatrách býva premenlivé a môže vás zaskočiť doslova z minúty na minútu. Ešte predtým, ako sa niekam vyberiete, nezabudnite si pozrieť predpoveď počasia pre hory. Pokiaľ vám počasie nepraje, zostaňte radšej v bezpečí vášho hotela a využite iné, zaujímavé služby.

Štrbské pleso ponúka okrem turistiky aj kvalitný wellness

Navštíviť Štrbské pleso bez toho, aby ste sa nechali rozmaznávať službami, ktoré ponúkajú tie najlepšie hotely široko ďaleko, snáď ani nejde. Mnohí Štrbské pleso navštevujú iba za týmto účelom a pohľad na jazero a majestátne kopce za ním si užijú priamo z hotelového bazéna, svojej terasy či pri raňajkách v hotelovej reštaurácii. Wellness služby sú na veľmi vysokej úrovni a sťažovať sa nemôžu ani zahraniční turisti, ktorých je tu mimochodom naozaj požehnane. Ako to už býva, za kvalitu služieb i prostredie, v ktorom sa hotel nachádza, si samozrejme budete musieť zaplatiť o niečo viac ako v klasických, bežných hoteloch. Raz za čas však určite nikomu neuškodí dopriať si maximálny relax v srdci našej krásnej prírody.

Chcete vedieť o Štrbskom plese a jeho krásach viac? Kliknite na stránku http://travelcase.tmrhotels.com/ a všetko podstatné sa dozviete.

About the Author