V čom spočíva smart home?

Smart home je moderná domácnosť, ktorá myslí dopredu

V dobe technologických vymožeností určite nikoho neprekvapí, že okrem smartfónu, inteligentných hodiniek či telefónov môže byť už inteligentná aj domácnosť. Prepojením medzi jednotlivými funkciami a zariadeniami dokážeme vytvoriť niečo, čo sa v súčasnosti nazýva smart home. Ak ste o ňom ešte nepočuli, pravdepodobne neviete, ako presne funguje. Predpokladá sa, že do roku 2035 budú všetky domácnosti považované za inteligentné. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo tento pojem zahŕňa a ako sa aj vaša domácnosť môže stať smart už dnes. 

Smart home je niečo, čo so sebou prináša komfort i funkčnosť

Smart home je čoraz viac populárnejší
Popularita „smart“ domu stúpa

Čo si teda predstaviť pod pojmom inteligentná domácnosť? Ide o ucelený a prepojený celok rôznych zariadení, ktoré medzi sebou spolupracujú a vytvárajú tak pohodlie i bezpečnosť. Medzi inteligentné zariadenia môžeme zaradiť chytré zásuvky, kamery, hlasových asistentov, rôzne ovládače a vypínače, osvetlenie, meteostanice, termostaty či dokonca inteligentné kvetináče. Pýtate sa, ako môžu takéto zariadenia medzi sebou fungovať? Tak si predstavte, že pri vašom príchode domov sa samostatne zapne osvetlenie či zapne kúrenie. Skvelé, nemyslíte? To je však len slabá ochutnávka toho, čo smart home skutočne dokáže. Zabudli ste pri odchode vypnúť žehličku či iný spotrebič zo zásuvky? Po vašom odchode sa všetky zásuvky automaticky vypnú. Nie ste si istý, či ste kúrenie stiahli na minimum? Buďte pokojný! Vaša inteligentná domácnosť presne vie, kedy vypnúť a kedy zapnúť kúrenie.

Vyskúšajte si, ako funguje smart home priamo v kamennej prevádzke

Inteligentné domácnosti sú pomerne novým pojmom. To, že máme videovrátnika ešte neznamená, že máme aj smart home. Niektoré spoločnosti orientujúce sa na propagáciu inteligentných domácností poskytujú vo svojich kamenných predajniach priestor, v rámci ktorého je možné dozvedieť sa o smart home úplne všetko. A nielen to! Dokonca si môžete vyskúšať, ako takáto domácnosť vlastne funguje. Mnoho ľudí si vie iba ťažko predstaviť, ako sa konkrétne zariadenie ovláda bez toho, aby ho chytili do rúk a otestovali jeho funkcie. Inteligentné môže byť v súčasnosti už takmer každé zariadenie. S pomocou takýchto vymožeností sa stane vaše bývanie oveľa komfortnejšie, ako bolo doteraz! Zaujímate sa o smart home? Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete na webovej stránke https://smartmagazin.sk/.

About the Author