Granule pre psov podľa plemena

Prečo sa granule pre psov stali tak obľúbené?

Granule pre psov sú jednou zo súčastí psej stravy, bez ktorej si majitelia psov už nevedia predstaviť ich kŕmenie. Granule pre psov sa stali obľúbené po celom svete a je na to niekoľko dôvodov. Granule vyhovujú ako psom, ktorí ich konzumujú, tak aj ich majiteľom, pre ktorých je tento spôsob kŕmenia psa najjednoduchší. Granule pre psov sú vyrobené tak, aby psovi chutili a zároveň mu dodali všetky živiny, ktoré potrebuje. Sú dodávané vo veľkých balíkoch, vďaka čomu je postačujúce ich kúpiť v priemere jedenkrát za mesiac a následne ich psovi len pravidelne dávkovať. Granule tak majiteľom psov ušetria mnoho času, starostí a energie.

Zloženie granúl pre psov

Granule pre psov na každý deň
Výber granúl pre psov podľa zloženia

Ako pri ľudskej strave, tak aj pri tej psej je potrebné dbať na to, aby sa skladala z kvalitných surovín a aby v nej boli obsiahnuté všetky potrebné živiny. Pri kúpe granúl pre psa je vhodné prečítať si zloženie a ich energetické hodnoty. Je potrebné, aby v nich boli zastúpené všetky makronutrienty, ktorými sú sacharidy, bielkoviny a tuky. Vďaka sacharidom bude mať pes dostatok energie na vykonávanie bežných aktivít a na športovanie. Tuky sa postarajú o to, aby bol pes zasýtený na dlhší čas a taktiež majú pozitívny vplyv na fungovanie jeho organizmu. Vďaka bielkovinám si pes bude schopný udržať zdravé množstvo svalstva. Ak spozorujete, že granule obsahujú vysoké množstvo sacharidov a tukov, no neobsahujú takmer žiadne bielkoviny, siahnite po iných granulách. V prípade, že by v potrave vášho psa chýbal jeden z makronutrientov, odrazilo by sa to na jeho správaní a zdraví. Ak by mal napríklad nedostatok sacharidov, mohli by ste pozorovať, že nemá chuť k pohybu a že pôsobí slabo. 

Granule pre psa podľa jeho vzrastu

Granule pre psov sú vyrábané v troch druhoch na základe vzrastu psov. Pre malé plemená sú vhodné granule určené pre najmenšie psy. Takéto granule sú veľmi malé a tak sa nemusíte obávať, že by mal váš pes problém s ich konzumáciou. Ďalej sú k dispozícii granule pre psy stredného vzrastu a pre veľké plemená. Kvalitné granule pre vášho psa nájdete na webovej stránke https://www.vetcan.sk/

About the Author