Nový videovrátnik

Prečo je videovrátnik dobrou investíciou?

S videovrátnikom ste sa doposiaľ možno ešte nestretli, ale s telefónom prepojeným so zvončekom určite áno. Videovrátnik obsahuje ako funkcie takéhoto telefónu, tak aj ďalšie. Videovrátnik je obohatený o ďalšiu funkciu, ktorá je vám zrejme jasná už podľa názvu. Ide o funkciu videa. Videovrátnik je teda v porovnaní s vrátnikmi obsahujúcimi len telefón, obohatený o kameru a displej. Vďaka týmto komponentom videovrátnik umožňuje, že osobu stojacu pri vchode môžete nielen počuť, ale aj vidieť. Videovrátnik vám tak umožní, aby ste mali o dianí pred vašim vchodom prehľad a navyše vám dokáže poskytnúť niekoľko ďalších funkcií, o ktorým si rozpovieme nižšie.

Videovrátnik a jeho funkcie

Videovrátnik do domácností
Dopyt po videovrátnikovi narastá

Základnými funkciami videovrátnika je možnosť komunikovať s osobou stojacou pri vchode a zároveň ju vidieť pomocou displeja a kamery. Keďže však žijeme v čase technologického rozvoja, aj videovrátniky sú inovované a pribúdajú im viaceré funkcie. Niektoré moderné videovrátniky umožňujú prepojenie so smartfónom, čo značne rozširuje možnosti používania videovrátnika. Vďaka tomu, že svoj smartfón dokážete pripojiť na videovrátnika, môžete sa napríklad pripojiť na kameru umiestnenú pri vchode kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jediné, čo na pripojenie potrebujete, je váš smartfón a internetové pripojenie. Pomocou diaľkového pripojenia na videovrátnika máte možnosť nielen pozorovať, čo sa deje pri vašom vchode, ale môžete sa pripojiť na mikrofón a na osobu stojacu pri vchode prehovoriť alebo jej odomknúť vchodové dvere. Pri výbere videovrátnika, ktorý poskytuje možnosť prepojenia so smartfónom, pozorne preštudujte, koľko zariadení je možné s ním prepojiť. Niektoré videovrátniky je možné spárovať len s tromi zariadeniami, preto ak viete, že toto množstvo pre vás nie je postačujúce, hľadajte videovrátniky, ktoré poskytujú možnosť prepojenia so štyrmi a viac zariadeniami. 

Aký druh videovrátnika by ste si mali zvoliť?

Pri výbere videovrátnika máte možnosť vybrať si bezdrôtový alebo káblový. Ak by ste sa radi vyhli sekaniu káblov do stien a neprekáža vám občasná výmena bateriek, bezdrôtový videovrátnik pre vás bude vhodným riešením. V prípade, že však potrebné elektrické káble už natiahnuté sú alebo ak vám neprekáža sekanie stien, káblový videovrátnik pre vás môže byť vhodnou voľbou. Kvalitné videovrátniky nájdete na internetovej stránke https://www.legrand.sk/

About the Author