Posuvné brány na kľúč

Najpohodlnejší doplnok k domu sú posuvné brány

Brána vo všeobecnosti je takou čerešničkou na torte pri rekonštrukcii domu. Práve bránou sa to všetko končí. Dotvára celkový dizajn nehnuteľnosti. Vyberáme si však nie len dizajn ale aj dokonalú funkčnosť. Teda aby bola dostatočne ľahká, aby sa s ňou dobre a jednoducho manipulovalo, aby oddeľovala ulicu s tzv. intímnou zónou okolia domu  a aby splnila svoj hlavný účel a to ochranu majetku pred nepovolanými osobami. Jednou s možností výberu sú posuvné brány. Práve tieto brány spĺňajú všetky vyššie uvedené parametre. Teda sa s nimi jednoducho a ľahko manipuluje, je ľahká a delí pozemok okolo domu s vonkajším prostredím.

Možnosti posuvných brán

Posuvné brány a ich výhody
Výber posuvných brán

Posuvné brány slúžia na vjazd vozidiel na pozemok. Majú dve možnosti otvárania. A to posuvným spôsobom, teda pozdĺž plotu, čím sa šetrí priestor či už majiteľa alebo na druhej strane nezasahuje do vonkajšieho prostredia teda na cestu alebo na chodník. Druhou možnosťou je krídlová brána. Vyrába sa s jedným alebo dvomi krídlami s možnosťou otvárania dnu alebo von. V tomto prípade sa vyžaduje trošku viac miesta, lebo do vonkajšieho či vnútorného prostredia zasahuje. Avšak výhodou krídlových brán je ich využitie aj na šikmom teréne. Posuvné brány sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Možno ich farebne alebo štýlom zladiť prakticky k čomukoľvek. K streche, zábradliu pred domom či na balkóne alebo k terase a podobne. Sú zhotovené z kvalitných materiálov. Vyrábajú v rôznych prevedeniach. Najčastejšie sa využívajú lamely. Šikmé alebo rovné. Šírka rozostupov medzi jednotlivými lamelami, ich prekrytie alebo horizontálne či vertikálne uloženie je samozrejme prispôsobené zákazníkovi. Brány sa vyrábajú aj z dierovaných plechov alebo kované. V tomto prípade sú asi najpraktickejšie práve lamelové, lebo v prípade poškodenia sa dá jednoducho vymeniť práve jedna či viac poškodených lamiel, čo je určite ekonomicky výhodnejšie ako výmena celého plechu. V prípade záujmu zákazníka je možná inštalácie pohonnej jednotky, ktorá bránu posunie na úplne iný level, teda na automatickú, čím sa neporovnateľne zväčší komfort zákazníka.

Zhotovenie posuvnej brány

Posuvné brány s dlhoročnou tradíciou konštruujú, zhotovujú a montujú vyškolení zruční pracovníci, ktorí svoju prácu berú zodpovedne. Viac informácií nájdete na https://www.i-brany.sk/.

About the Author