Zaujímavosti o Slovensku z ktorých vám pôjde mráz po chrbte

Ktoré zaujímavosti o Slovensku sú pre vás fascinujúce?

Slovensko je krajina, ktorá je bohatá najmä na faunu a flóru. Aj keď môžeme v posledných rokoch zaznamenať veľký vplyv človeka na prírodu a v konečnom dôsledku jej zmenšovanie, stále sa snažíme zachovávať to, čo je pre nás najvzácnejšie. Vysoké kopce, hory, lúky, polia, vodné toky a k tomu primerané podnebie zabezpečujú, že sa u nás darí mnohých vzácnym rastlinám i bežným plodinám. Slovensko však toho v sebe skrýva oveľa viac. Prečítajte si zaujímavosti o Slovensku, o ktorých ste možno doteraz ani nevedeli. 

Zaujímavosti o Slovensku – je ich skutočne veľa!

Zaujímavosti o Slovensku pre dospelých aj deti
Zaujímavosti a legendy o Slovensku

Vedeli ste, že naše hlavné mesto Bratislava je v niečom unikátne? Na prvý pohľad pôsobí ako bežné mesto, v ktorom každým rokom pribúdajú vysoké budovy. Určite však na prvý pohľad nezbadáte, že je ohraničené dvoma inými štátmi – konkrétne Rakúskom a Maďarskom. Zväčša sa hlavné mesto nachádza strategicky umiestnené v strede krajiny. Toto je zaujímavosť o Slovensku, ktorú sa v mnohých publikáciách dočítate ako prvú. Každému, kto pravidelne cestuje po Slovensku a snaží sa ho spoznávať, rozhodne neunikol fakt, že je to krajina bohatá na hrady a zámky. Dokopy ich tu máme až niečo cez 120, čo je naozaj pozoruhodné číslo. Pokiaľ teda neviete, kam sa vydať na dovolenku, a zároveň radi spoznávate nové miesta, aj toto je jednou z možností. Toto sú totiž zaujímavosti o Slovensku, o ktorých tuší iba málokto. 

Nepopulárne zaujímavosti o Slovensku

Slovensku sa naozaj nedá poprieť výnimočnosť a príťažlivosť. Každoročne ju navštevuje množstvo turistov najmä vďaka jej divokej prírode, ktorú nájdete hlavne vo Vysokých Tatrách. Naša krajina sa však preslávila aj inými zaujímavosťami o Slovensku, ktoré až také populárne nie sú. Mnoho iných krajín v Európe či iných častiach sveta si Slovensko zamieňa so Slovinskom. Preto asi nikoho neprekvapí, že naša ambasáda často dostáva e-maily, ktoré sú určené pre slovinskú ambasádu. Jednou z neslávnych zaujímavostí o Slovensku je, že mladí ľudia mnohokrát po ukončení štúdia odchádzajú za prácou do zahraničia. Môžu za to bohužiaľ lepšie pracovné podmienky a vyšší príjem. Pozitívnych zaujímavostí o Slovensku je rozhodne viac, ako tých nepopulárnych. Viac sa o nich dočítate na webovej stránke https://slovander.sk/.

About the Author