Interierovy dizajn spalne v dome

Interiérový dizajn spálne na mieru

Vedeli ste, že v posteli strávi priemerný človek takmer tretinu života? Dĺžka spánku je veľmi individuálna, všeobecne sa však odborníci zhodujú na tom, že optimálna dĺžka spánku u dospelého človeka je osem hodín denne, čo je vlastne tretina nášho života. Preto by sme mali venovať pozornosť tomu, kde a v akom prostredí strávime tú našu tretinu života. Ak túžite po zmene svojej súčasnej spálne alebo zariaďujete nový byt a hľadáte tipy na to, ako čo najlepšie zariadiť spálňu, nechajte si poradiť od odborníkov. Interierovy dizajn spalne na mieru ponúka nové pohľady a rozširuje obzory.  

Na čo nezabudnúť pri návrhu spálne

Interierovy dizajn spalne a jeho prvky
Vizualizácia interiérového dizajnu spálne

Spálňa musí dýchať pokojom. Pri interiérovom dizajne spálne preto treba myslieť na to, aby výsledkom bola vaša osobná oáza pokoja. Mala by byť miestom skutočného odpočinku. Vyhnite sa prekombinovaným štýlom. V spálni stonásobne platí pravidlo “Menej je viac”. Jednoduchosť v spálni víťazi. Medzi posteľou a jednotlivými nábytkami nechajte dostatok priestoru, minimálna vzdialenosť by mala byť aspoň jeden meter. Vyhnete sa tak pocitu preplnenosti.

Farby a osvetlenie

Farby a svetlo idú pri dizajne spálne ruka v ruke. Možno si poviete, že voľba farby je čisto len otázkou estetiky a vzhľadu, ale opak je pravdou. Farby veľmi úzko vplývajú na emocionálne a dokonca aj fyzické nastavenie a rovnako tak aj na kvalitu spánku. Najčastejšie sa pri dizajne spálne môžete stretnúť s bielou farbou a jemnými pastelovými odtieňmi. Pôsobia veľmi čisto a útulne. V takýchto typoch spálni sú veľmi žiaduce doplnky, ktoré vytvoria pocit bezpečia a zútulnia celú izbu. Podľa psychológov je najlepšia farba na podporu spánku zelená a modrá. Svetlé odtiene týchto farieb pôsobia veľmi upokojujúco a navodzujú pocit relaxácie. Teplejšie modré farby, napríklad tyrkysová, povzbudzuje relaxáciu. Ak sa rozhodnete pre chladnú modrú farbu, je dobré vyvážiť ju teplými hnedými alebo béžovými farbami. Pri interiérovom dizajne spálne netreba zabúdať na dostatok prirodzeného svetla, ako aj umelého osvetlenia. Pri výbere svietidiel treba myslieť aj na to, či vám v spálni postačí len stropné svietidlo. Pre navodenie útulnej atmosféry odporúčame siahnuť aj po doplnkovom osvetlení. Vysoká lampa nad komodou či stolné lampy na nočných stolíkoch vedia celú miestnosť zútulniť a zjemniť. Výbornou voľbou pri výbere svietidlá do spálne je stmievateľné svetlo s možnosťou nastavenia jeho intenzity. V spálni sa vo väčšine prípadov najviac využíva takzvané teplé svetlo. Na trhu je na výber množstvo svietidiel s možnosťou výberu farebného svetla. Nelámte si pri zariaďovaní spálne hlavu sami, obráťte sa na profesionálov, ktorí vám pomôžu vašu spálňu snov premeniť na realitu. Prídťe si po svoj návrh intérierového dizajnu spálne na stránku https://www.interiersnov.sk/

About the Author