Crowdfunding aj na Slovensku

Financovanie projektu s čoraz obľúbenejšou formou nazývanou crowdfunding

Mnoho ľudí sa začne podnikať a častokrát nemajú až tak tušenie do čoho sa vrhajú. Vlastné podnikanie so sebou prináša množstvo výhod, ale taktiež aj byrokracie, nervov a odhodlania. Aby ste mali úspešné podnikanie potrebujete určite veľkú dávku trpezlivosti, šťastia a rovnako aj financií. Práce financie sú pre mnohých začínajúcich podnikateľov kameňom úrazu. Všetko totiž stojí nemalé peniaze, či už je to nový priestor, zamestnanci, produkty ktoré chcete predávať alebo služby. Avšak v súčasnej dobe existuje množstvo spôsobov ako sa k financiám dostať. Azda najznámejšou je financovanie prostredníctvom banky. Nie však každému práve táto forma financovania vyhovuje. Ak chcete skúsiť o niečo modernejší či inovatívnejší spôsob financovania je tu pojem crowdfunding. Tento pojem nie je na Slovensku až tak známy, ale pomaly sa dostáva do podvedomia ľudí už aj tu. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo to vlastne ten crowdfunding je.

V čom spočíva hlavná podstata crowdfundingu?

Crowdfunding si získala pozornosť
Investori do crowdfundingu

Hlavná podstata tohto spôsobu financovania spočíva v tom, že do vášho projektu či podnikateľskej vízie investujú svoje financie neznámy ľudia. Crowdfunding pritom využíva najnovšie technológie a online platobné systémy, pomocou ktorých sa zjednodušia tieto platby. Crowdfunding viete pritom využiť na každý projekt, hudobnú skupinu alebo aj neziskovú organizáciu, skrátka na všetko čo dokáže zákazníka zaujať aj z dlhodobého hľadiska a je ochotný a schopný do toho investovať. Avšak zaujať potenvionálneho zákazníka nemusí byť úplne ľahké, čo poviete? Áno je to pravda. Na to aby ste zaujali dostatočný počet zákazníkov a získali tak peňažné prostriedky je potrebné zaujať niečím výnimočným a inovatívnym, v skratke s niečím v čom by videli potenciál. 

Subjekty v tejto forme financovania

Financovanie teda prebieha medzi investormi a majiteľmi projektu. Investori pritom môžu do projektu investovať ľubovoľnú čiastku. Niekedy je to čiastka od pár eur až po niekoľko tisíc eur. Ako protihodnotu môže majiteľ projektu zvoliť napríklad vo forme poďakovania, trička, vstupenky, vo forme svojho produktu alebo aj z podielu na zisku. Ak sa však chcete dozvedieť o tejto možnosti viac, tak rozhodne kliknite na web https://printtalk.sk/ kde sa dozviete viac.

About the Author